Deputatlığa namizəd Mahirə Əsədovanın şəhid ailələrinə həsr etdiyi bir gün
Mahirə Əsədova:Yorulmaq bilmədən şəhid ailələrinin qapılarını addım-addım gəzdim…
Millixəbər.az-ın məlumatına görə“Yeni Yurd” Sosial İnkişaf ictimai birliyinin sədri,Tanınmış QHT sədiri 54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsindən deputatlığa namizəd Mahirə xanım Əsədovanın təbliğat və təşviqat kompaniyası davam edir.
Mahirə Əsədovanın dediklərindən…
Yorulmaq bilmədən şəhid ailələrinin qapılarını addım-addım gəzdim,gecənin yarısının fərqində olmadan Şabran rayonun el ağsaqqalı,dəyərli ziyalımız,uzun illər minlərlə şagirdlərə hərbi sirlərini aşılayan Şəhid Qulam Qasımovun atası Sedulla müəllimin ailəsini ziyaret etdim.
El ağsaqqalımdan xeyir dua almaq və məni desteklədiyi uçun Şəhidimizin atasına və anasına dərin minatdarlığımı bildirdim.
Azərbaycan Qarabağ Müharibəsinin Əliləri Vetiranları və Şəhid Ailələri içtimai birliyinin sədiri,Namiq Cumşudov qardaşımla tanışlığıma şad oldum.Bir Şabranlı qızı kimi baş tacım,Şəhid ailələri və qazi qardaşlarimın mənə etimad edib,deputatlıqa namizədiyimi dəstəklədikləri uçun dərin təşəkkurumu bildirirəm.
Şəhid ailələri ilə görüşə həsr etdiyimiz gün Növbəti getdiyimiz ailə Rəşidov Elşən Əlverdi oğlunun ailəsi oldu. Şəhidimiz Elşənin bacısı Fəridə xanımla görüşüb , problemləri ilə maraqlandıq. Allah bütün şəhidlərimizə rəhmət eləsin!
Şəhid ailələlərimizlə növbəti görüşdüyümüz ailə Şəhid Mehdiyev Müslüm Qəzənfər oğlunun ailəsi oldu. Şəhidin bacısı Rəna müəllimənin ailəsində olub , qayğı və ehtiyacları ilə maraqlandım.
Baş tacımız olan,Şəhid Analarının xeyir duası mənim uçun hər şeydən önəmlidir.Şabran rayonun ilk Milli Qəhrəmanı Roman Yusufovun ailəsini ziyaret etdim.
Şabran rayonun Gəndob kəndində Baş Gizir 2017-ci ildə qəhrəmanlıq zirvəsinə yuksəlmiş Şəhid Fizuli Salahovun ev muzeyində oldum.Şəhidimizin anasi Sevda anadan xeyir dua alaraq yoluma davam etdim.