Rəsul Quliyev Əli Kərimlini istefaya çağırdı
“İnsanlar düşmənə qarşı mübarizədə, ölkənin qanunlarına xüsusilə konstitusiya qanunlarına tabe olmadıqda zor işlədə bilər və bu zoru işlətməyə onun haqqı var. Digər hallarda birinin başqasına zor işlətməsi, döyməsi, təhqir etməsi xəstəlikdir və bunu edən şəxs müalicə olunmalıdır”.
“Yeni Sabah” xəbər verir ki, bunu Azərbaycan parlamentinin eks spikeri Rəsul Quliyev AXCP sədrinin keçmiş müavini Fuad Qəhrəmanlının ailəsində baş verənlərə münasibət bildirərkən deyib. O, qeyd edib ki, insanların belə aqressiv olmasının kökü dərindədir.
Bildirib ki, 20-ci əsrin birinci yarısında məşhur psixo analizin fundamentini qoyan alim Freyd və onun tələbəsi Yunq insanların cəmiyyətdə özlərini aparmasının fundamentinin uşaq yaşlarında qoyulduğunu çoxsaylı faktlarla sübuta yetirib: “Bu teoriya ilə arvadını və qızını az qala şikəst edənə qədər döyən "qəhrəman" uşaqlıqda mütləqdir ki, valideynləri tərəfindən aqressiyaya məruz qalıb.