GDU-da plagiat müəllimlər… ŞOK sənədlər üzə çıxdı…
Gəncə Dövlət Universitetinin 2 xanım müəlliminin elmi əsərlərinin plagiat olmasını təsdiqləyən faktlar açıqlandı. Bizimxeber.az-ın əldə etdiyi rəsmi sənədlərdən də aydın görünür ki, Gəncə Dövlət Universitetinin müəllimi Nəsibə Hacıyeva və Arifə Əhmədovanın elmi əsərləri, dərs vəsaiti tamamilə plagiatdır və bu rəsmən təsdiqlənmişdir.
Amma bütün bunlara baxmayaraq nə nazir Mikayıl Cabbarov nə də rektor Yusif Yusifov bu müəllimləri GDU-dan uzaqılaşdırmaq niyyətində deyil. Hansı ki, Təhsil naziri Mikayıl Cabbarovun əmrinə əsasən elmi əsərlərində plagiat halları aşkar edildikdə həmin müəllim universitetin müəllimliyindən azad olunur, yəni həmin əməkdaşla əməkdaşlığa son qoyulmalıdır.
Məlumata görə, hər iki xanım müəllimə Yüsif Yusifova rüşvət verərək müəllim kimi fəaliyyətlərini davam etdirirlər. Maraqlıdır, Mikayıl Cabbarov qoyduğu qanunu necə pozur?
Məlumat üşün bildirək ki, Yusif Yusifov Təhsil naziri Mikayıl Cabbarovun agsaqqalı hesab olunur. Daha doğrusu, Mikayıl Cabbarov Yüsif Yusifofova agsaqqal deyir.